Отборът на Локомотив (Мездра) записа равенство във втората си проверка от лятната подготовка. „Железничарите” завършиха наравно 2:2 с тима на Пъстрина 2012, който се състезава в „А” областната група на Монтанско. Попаденията за успеха на мездренци отбелязаха нападателите Валдемар Стоянов и Марио Велинов.

Домакините започнаха силно двубоя и създадоха няколко голови положения още в началните минути. Пропуски пред вратата на противника направиха Валдемар Стоянов и Борис Тончев. Резултатът бе открит в 9-тата минута, когато Тончев изведе Стоянов сам срещу вратаря на гостите опитния Петко Петков – Перуци и той не сгреши, вкарвайки за 1:0.

Двайсет минути по-късно гостите успяха да изравнят, след като Цветелин Анжелов се разписа след отлично изпълнен пряк свободен удар от 25 метра.

В края на първото полувреме двата отбора си размениха по още едно попадение. В 40-тата минута Тончев изведе Марио Велинов зад защитата на монтанския тим и той изведе мездренци отново напред в резултата. В самия край на първата част при идентична ситуация отново Анжелов вкара за тима на Пъстрина 2012.

През второто полувреме двата отбора направиха множество смени и играта се накъса. Въпреки това „червено-черните” изпуснаха няколко добри положения да стигнат до успеха.

Съставът на Локо (Мездра): Иван Печенийски, Камен Каменов, Мартин Монов, Ивайло Димитров, Павел Марков, Александър Омарски, Марио Иванов, Марио Велинов, Борис Тончев, Валдемар Стоянов и Тихомир Найденов (Персиян Пешев, Константин Велинов, Кристиян Тончев, Преслав Петков, Ивайло Василев и Томислав Тодоров).

В края на седмицата стартира шампионата в „А” областната група на Врачанско. В първия кръг Локо (Мездра) гостува на тима на Манастирище. Двубоят е на 27 август (събота) от 18:00 часа.

В друга контролна среща от вчера Скала (Зверино) завърши наравно 3:3 с Монолит (Манастирище). Два гола за зверинчани вкара Цветослав Ценов, а веднъж се разписа Радослав Зарев.