След 79 минути равностойна игра, мездренските „железничари“ допуснаха грешна стъпка в Павликени. Двата отбора, първият и петият във временното класиране, започнаха двубоя с открита игра, в която личеше, че и двата тима ще търсят победата. Гостите от Мездра заиграха със самочувствието на лидери и бързо укротиха първоначалните домакински набези. Така след първите 45 минути двата отбора се оттеглиха на почивката при нулево равенство.

Втората част започна с домакински натиск, но мездренските „железничари“ успяха да удържат на натиска. В 80-та минута обаче защитата на гостите се пропука и Стефан Гинчев разпечати вратата на Ивайло Василев за 1:0, с което донесе трите точки за домакините.

Така след XXI кръг, Локомотив (Мездра) остана с 52 точки и сподели върха с Бдин (Вд), които обаче са с по-добра голова разлика.

Локомотив Мз игра в следния състав: Ивайло Василев, Ваньо Иванов, Ивайло Тодоров, Стефан Стефанов, Васил Сапунджиев, Светослав Валериев, Иван Аспарухов, Деян Иванов, Васил Калоянов (к.), Михаил Иванов, Лионел Матадос

В следващия кръг Локомотив (Мездра) приема предпоследния във временното класиране отбор на Етър ВТ II (Велико Търново).Двубоят ще се играе на 8 април 2023 г., събота, 17:00 ч, на градския стадион „Локомотив“.