Локомотивци бяха по-активни в началото мача и в 20-ата минута плеймейкърът Илия Илиев изведе с ювелирен пас зад отбраната на гостите Кирил Кръстев, който стреля от движение, вратарят Юлиян Райчев изби, но с добавка от малкия пеналт нападателят се разписа за 1:0.

Само две минути по-късно обаче опитният страж Боян Данов, който иначе дебютира с отлични намеси в този двубой за домакините, фаулира в наказателно поле Александър Соколов и главният рефер Владимир Палански посочи бялата точка. При изпълнението на дузпата потърпевшият не сгреши и възстанови равенството - 1:1.

В 37-ата мин. Илия Илиев повтори "упражнението" от първия гол: намери в коридор непокрит в пеналта включилия се в атака Алексзандър Петров и преотстъпеният от Ботев (Враца) 17-годишен халф от Видин отново даде преднина на мездренчани - 2:1.

През второто полувреме гостите владееха по-често топката и закономерно стигнаха до равен резултат. В 77-ата мин. берковчани организираха бърза контраатака, при която Цветан Цветанов-Кебапа изведе своя бивш съотборник в Бдин (Видин) Александър Соколов зад защитата на домакините и той с лекота оформи крайното 2:2.

Контролата изгледаха кметът на Враца Калин Каменов в компанията на общинския съветник д-р Ивайло Тодоров, както и председателят на Областния съвет на БФС Милен Бельов.

Следващата проверка на Локо (Мездра) е на 3 август (петък) от 18:00 часа с дебютанта в "А" ОФГ Враца Ботевъ (Брусен).

ОФК Локомотив (Мездра) - Ком (Берковица) 2:2 (2:1)

ОФК Локомотив (Мездра): Боян Данов, Алексзандър Петров, Ивайло Желязков, Мирослав Божинов, Камен Каменов, Николай Генов, Любослав Петров, Иван Велчев, Марио Иванов, Илия Илиев (кап.) и Кирил Кръстев (Тихомир Найденов, Николай Михайлов, Константин Велинов, Димитър Димитров).

Ком (Берковица): Юлиян Райчев, Ваньо Иванов, Йордан Тодоров, Ивайло Тошев, Мартин Истатков, Цветан Генов (кап.), Цветан Цветанов, Александър Соколов, Генади Петров, Гълъб Герасимов, Иван Живков.

Голмайстори: 1:0 Кирил Кръстев (20 мин.), 1:1 Александър Соколов - дузпа (22 мин.), 2:1 Алексзандър Петров (37 мин.), 2:2 Александър Соколов (77 мин.).

Главен рефер: Владимир Палански.

Стадион "Локомотив" - гр. Мездра: 50 зрители.