Срещата започна равностойно и при това съотношение на силите дойде почивката. Гостите вече имаха преднина с попадението на Ивайло Златев - Терминатора, наказал грешка на разконцентрираната защита, четвърт час след началото на битката.

Със започването на второто полувреме селекцията на Ивайло Петков се активизира. В 55-ата минута капитана Юлиян Младенов заличи пасива с шут от 25 метра – 1:1. Атанас Георгиев пък направи обрата пълен с точно изпълнена дузпа. Той, Альоша Илиев и Славей Желев отправиха опасни удари. „Железничарите“ също имаха една голова възможност.

Стартов състави:

Локомотив (Мездра): 12. Никълс Петров, 3. Давид Стоянов, 88. Васислав Димитров, 15. Мариян Кусев, 19. Николай Ганчев, 13. Генади Петров (капитан), 6. Митко Милчев, 18. Методи Янков, 20. Пламен Венелинов, 16. Ивайло Златев, 11. Лионел Матадос

Треньор: Николай Нинов

В следващия IV-и кръг Локомотив (Мездра) приема Янтра (Полски Тръмбеш). Двубоят е на 28 август., събота, 18:00 ч, на стадион „Локомотив“ в Мездра