© gong.bg

В началните минути на срещата играта вървеше предимно в центъра на терена. Първата по-сериозна възможност пред една от двете врати бе в 17-та минута, когато играчът на домакините Андон Гущеров стреля, но топката премина над напречната греда.

„Болярите” откриха резултата в 28-ата минута. Даниел Младенов бе съборен и реферът отсъди фаул. Потърпевшият стреля, вратарят на домакините изби кълбото, но топката попадна у Мартин Петков, който не сгреши за 0:1.

Няколко минути по-късно отново Петков бе близо до удвояване на преднината, но Дамянов парира удара на младока.

„Левски” изравни резултата в 48-ата минута. Автор на попадението бе Гален Ненов.

В последната минута на мача „виолетовите” получиха дузпа за нарушение срещу Даниел Младенов. Именно той бе точен от бялата точка, оформяйки крайния резултат 2:1 в полза на „Етър”.

„Левски” (Лом): Дамян Дамянов, Андон Гущеров, Васил Сапунджиев, Гален Ненов, Георги Иванов, Деян Иванов, Лука Стоянович, Никола Гавов, Мохамед Сила, Петър Генчев, Николай Христов (к.)
старши треньор: Анатоли Тонов

„Етър”: Анатоли Господинов, Атанас Кръстев, Мариян Иванов, Яни Пехливанов, Здравко Илиев (к.), Радослав Апостолов, Мартин Петков, Кольо Станев, Николас Фемиа, Даниел Младенов, Ловре Кнежевич
старши треньор: Веселин Великов

Главен съдия: Ивелин Занев (Русе)

Стадион: „Дунавски юнак”, Лом