Малко след началото на двубоя „железничарите“ получиха правото да изпълнят фаул, ударът на Ганчев обаче бе отразен от стража на гостите. В 11-та минута Ваньо Иванов стреля в близост до тъч линията, топката облиза гредата, след което вратарят на „Левски“ изби кълбото.

Десетина минути по-късно Васил Калоянов опита да изненада вратаря на гостите с красива задна ножица, но ударът му бе неточен.

В 29-та минута Гроздан Илиев не успя да се разпише. Матадос нахлу в наказателното поле и подаде на озовалия се в страхотна позиция до точката за дузпа Иванов, който шутира високо над напречната греда.

Домакините откриха резултата в 54-та минута. Васил Сапунджиев напредна по десния фланг, и центрира към наказателното поле, където защитник на „сините“ игра с ръка. Реферът посочи бялата точка, а точен от нея бе капитанът на мездренчани Николай Ганчев.

В 66-та минута главният съдия отново посочи бялата точка, но страничният арбитър даде знак за засада и дузпата бе отменена.

Най-чистата ситуация за гостите бе в 69-та минута, когато бившият играч на мездренчани – Митко Красимиров стреля, но ударът му бе неточен.

В 75-та минута, влезлият преди секунди на терена, Иван Аспарухов получи пас от Деян Иванов, прехвърли вратаря, топката се удари в гредата и при добавката Аспарухов покачи на 2:0.

Десет минути преди края на срещата отново Иван Аспарухов се озова в прегръдките на своите съотборници, оформяйки крайния резултат - 3:0, след асистенция на Лионел Матадос.

Жълти картони: Николай Ганчев, Михаил Иванов (Локо), Митко Красимиров (Левски)

Стартови състави:
„Локомотив“: Ивайло Василев, Ваньо Иванов, Ивайло Тодоров, Васил Сапунджиев, Николай Ганчев (к.), Гроздан Илиев (Светослав Валериев), Деян Иванов, Лионел Матадос (Мохамед Сила), Ивайло Бояджиев (Стефан Стефанов), Васил Калоянов, Михаил Иванов (Иван Аспарухов)
старши треньор: Диан Попов

„Левски“: Димитър Стефанов, Захари Иванов, Ивайло Раденцов (к.), Милен Ивов, Любомир Борисов, Петьо Петков, Митко Милчев, Траян Димитров (Павел Челестинов), Тихомир Тодоров, Ивайло Иванов (Антонио Иванджиков), Венцислав Миленов (Пламен Иванов)
старши треньор: Дочко Дочев

В следващия кръг „Локомотив“ гостува на „Ювентус“ (Малчика). Срещата е на 4-ти март, от 14:30 часа.