Така "младшата" на Локо (Мездра) оглави крайното класиране в турнира с пълен актив от 6 точки и голово съотношение 89:35. В другия двубой днес Торо Спорт (Виница) срази Шугър (Плевен) с 26:13 и се нареди на второ място в турнира с 4 т.

Бронзовите отличия спечели Локомотив (Горна Оряховица) с 2 т., а четвърти остана Шугар (Плевен) без спечелен точка.

Шампионите в първото издание на "Малки локомотиви" играха в състав: Петър Ганев, Валентин Гачев, Милен Валентинов (кап.), Илиян Младенов, Теодор Ангелов, Божидар Симеонов и Йохан Марков (Георги Вълков, Деян Дачев, Християн Цветков, Цветелин Петров, Габриел Георгиев, Георги Иванов, Петър Иванов и Жоро Иванов).

Голмайстор на турнира с 23 точни попадения стана Йохан Марков (Локомотив - Мездра). За най-добър вратар бе определен неговият съотборник Петър Ганев-Пандата, а за най-полезен състезател - Боян Серафимовски (Торо Спорт - Виница).

В "златната седмица” на "Малки локомотиви 2017" намериха място петима играчи на Локо (Мездра). Това са вратарят Петър Ганев, лявото крило Йохан Марков, дясната свръзка Милен Валентинов, пивотът Божидар Симеонов и дясното крило Валентин Гачев. "Идеалният" отбор на турнира допълниха лявата свръзка на Локо (Горна Оряховица) Георги Кръстев и разпределителят на Шугар (Плевен) Иван Петков.

Наградите на призьорите връчиха з.м.с. Росица Стаменова, държавен експерт на Министерството на младежта и спорта за Северозападна България, кметът на общината Генади Събков, президентът на ХК Локомотив (Мездра) Любен Костов, председателят на Зоналния съвет по хандбал "Витоша" Георги Валентинов, спортният деятел-ветеран Стоян Велинов. международният рефер Йонко Вутов и Мариела Горанова, директор на СУ "Иван Вазов". Останалите съдии на турнира бяха Царина Велева и Силвия Марковска.