„Тазгодишната поредна борса, която организираме от Бюрото по труда – Мездра, премина в дух на взаимоуважение между търсещите работа лица и работодателите. За първа година имаме двама нови работодатели от град Правец, които ни потърсиха. Смятам, че на тази трудова борса ще срещнем потребностите на работодателите с търсените от нашите безработни лица длъжности, условия и възможности за трудова заетост. Много се надявам да сме били полезни и на двете страни“, каза за MediaNews Мая Иванова – главен експерт в Дирекция „Бюро по труда“ – Мездра.
Фирмите представиха работата си и уменията, които изискват за свободните позиции. Част от компаниите предлагат към заплатите и социални придобивки, както и кариерно израстване и преквалифициране.
Полезни и необходими са срещите лице в лице, смятат и работодателите, и търсещите работа.
Борсата беше посетена от над 60 търсещи работа граждани.
Нивото на безработица към 30 април 2026 г. за ДБТ – Мездра, обслужваща общините Мездра и Роман, е 8,86%. За община Мездра безработните са 526 души, или 6,58%. За община Роман нивото е малко по-високо – 303 безработни, или 16,95%..
