© ЖКХГ " Анелия" - гр. Мездра

Малките грации завоюваха един сребърен и четири бронзови медала, както и две четвърти, едно пето и едно седмо място в състезанието.

Сребърен медал взе Деница Симеонова за съчетание с бухалки. Бронзовите отличия спечелиха девойките младша възраст до 11 г. – Биляна Петрова, Мирея Иванова, Ванеса Йотова и Ливия Нинова и девойките старша възраст – Биляна Цинцарска, Деница Симеонова и Цветелина Сименова, който представиха композиция с топки.

При индивидуалните изпълнения бронзови медали завоюваха Ванеса Йотова и Мирея Иванова.

Две от грациите на Мездра се състезаваха в категорията с уред. Кристияна Янева зае четвъртото място в изпълнение с лента и пето в представяне с обръч. В съчетание с въже пък Биляна Петрова се нареди също на четвърто място. Тя спечели и седмото място в изпълнение без уред, при изключително силна конкуренция в нейната група.

Тази година турнирът събра над 670 гимнастички от 20 клуба в България, както и от Франция, Италия и Израел.