Радослав Георгиев изведе моравчани напред в резултата още във 2-ата минута на мача, възползвайки се от ювелирна асистенция на Цветан Николов-Бербатов. Осем минути по-късно Николай Методиев възстанови равенството - попадение, оказало се последно в интригуващия двубой.

В другата среща от първия ден на турнира Манастирище 2000 победи Крета с 5:0 в двубой от предварителна група „А”. По веднъж точни за шампиона от 2014 г. бяха Емил Манолов, Ангел Петров, Лукан Луканов, Камен Каменов и Вилиян Манолов.

Утре турнирът продължава с двубоите ЛИВ - Феърплей (Мездра) от предварителна група “B”, който е с начален час 18:30, и Ботев (Брусен) - SEBN (Мездра) от предварителна група “C” от 19:30 часа.

В четвъртък играят Млади надежди - Мездра 98 (група „А") и Околчица (Моравица) - Площад "Македония" (група „D”).

В 17-ото издание на „Mezdra open 2017” участват 13 отбора - 6 квартални, 4 селски и 3 фирмени. По време на турнира, който ще продължи до 22 май, ще бъдат изиграни общо 23 срещи.