© Vency Krystev

Снимки: Венци Кръстев

Голмайсторът на отбора Габриел Лисигерски изведе домакините напред в резултата в средата на първото полувреме - негов 16-и гол през сезона. Минути по-късно Преслав Петков покачи с глава на 2:0, а малко преди почивката Славчо Костов изпъни майсторски пряк свободен удар и оформи крайното 3:0.

В останалите срещи от кръга Ботев (Попица) победи като домакин Строител (Кунино) s 2:0, а Ураган 33 (Софрониево) разгроми Любимец (Търнава) с 6:0. Огоста Б (Хайредин) записа служебна победа с 3:0 срещу Аугуста (Хърлец), която се отказа от участие в първенството.

Есенен първенец е Ботев (Попица) с 26 точки, следван от Ботевъ (Брусен) с 21 точки и мач по-малко. Трети е Строител (Кунино) с 16 т., пред Ураган 33 (Софрониево) 14 т. и Огоста Б (Хайредин) с 13 т.

Тази седмица Строител (Кунино) гостува на Огоста Б (Хайредин) в отложен мач от 6-ия кръг на първенството, а следващата събота, 25 ноември, Ботевъ (Брусен) приема втория тим на Хайредин също в отложена среща, но от 9-ия кръг. Двубоят ще се играе от 14:30 часа на стадиона в Брусен, а при лошо време - на изкуствения терен в Мездра, уточни председателят на клуба домакин Петко Карашлийски