Отборът на Монтана започна по-добре мача и още във 2-aта минута Атанас Илиев проби отдясно и намери непокрит в наказателното поле Борислав Балджийски, който майсторски реализира за 1:0.Шест минути по-късно Мирослав Антонов-Чилика засече с бедро остро центриране от дясно на Петър Атанасов и покачи на 2:0.

Приятелският тон на двубоя бе нарушен в 42-ата минута, когато Даниел Васев (Монтана) и Даниел Гаджев (Ботев) се сдърпаха и главният съдия Николай Малджански им вдигна червен картон.

След почивката и двата отбора започнаха с 11 футболисти, като в началото монтанци направиха няколко добри атаки, но Антонов и Борислав Дамянов изпуснаха да се разпишат, а странична ножица на Стефан Цонков премина над напречната греда. В 67-та мин. врачани създадоха първото си чисто положение за гол. Тодор Чаворски стреля опасно от фаул, но вратарят Ивайло Василев изби в корнер силния му шут. Пет минути по-късно Марио Благоев извърши нарушение в наказателното си поле, но отново Василев излезе победител, като спаси удара от бялата точка на Чаворски.

Монтана: Василев, Цонков, Иван Михов - кап., Колев, Сар, Йорданов, Атанасов, Васев, Антонов, Ат. Илиев, Балджийски. Треньор: Ферарио Спасов.

Ботев: Кръстев, Христозов, Альошев, Фианин, Иванов, Гаджев, Михайлов - кап., Русев, Смирнов, Тодоров, Георгиев. Треньор: Сашо Ангелов.

Главен съдия: Николай Малджански.

Асистенти: Николай Михайлов, Никола Десиславов.

Червени картони: Даниел Васев (Монтана); Даниел Гаджев (Ботев).

Стадион "Христо Ботев” в Криводол - 200 зрители.