Преди двубоя стана ясно, че от тима на ОФК Локомотив са освободени защитникът Явор Янков и халфът Николай Генов. Още след първия съдийски сигнал мездренчани се настаниха трайно в полето на гостите и подчертано имаха надмощие. Бързите набези на Брайан Стоянов отляво създаваха непрекъснати проблеми за защитата на берковчани. В 13-ата минута Иван Велчев центрира от десния фланг към Валдемар Стоянов, който овладя топката близо до тъчлинията, пусна прецизен пас към оставения непокрит Румен Рангелов и от непосредствена близост таранът направи вратаря на Ком безпомощен за 1:0.

Последваха още няколко добри атаки на "червено-белите“ (в този мач) и в 22-ата минута капитанът Илиян Илиев изпълни технично пряк свободен удар, който бе избит със сетни сили от стража на гостите. Две минути по-късно Брайан Стоянов отправи нов силен удар от около 20-на метра, но топката мина на сантиметри от левия страничен стълб.

Увлечени от добрата си игра в атака обаче, едно невнимание изигра нелепа шега за локомотивци. В 27-ата минута, колективна грешка на отбраната на домакините в наказателното поле, позволи на Герасимов от гостите да навърже трима защитници и да възстанови равенството - 1:1.

Три минути преди края на първото полувреме Илия Илиев изведе локомотивци отново напред в резултата - 2:1, след поредния слалом в пеналта на Брайан Стоянов.

Второто полувреме продължи с подчертан игрови превес на локомотивци и в 51-ата минута Валдемар Стоянов оформи крайното 3:1 след ювелирен пас на Илиев.

Последваха още няколко хубави атаки на "железничарите", но лятната горещина и умората натежаха и в двата отбора.

Голмайстори: 1:0 Румен Рангелов (13 мин.), 1:1 Гълъб Герасимов (27 мин.), 2:1 Илия Илиев (42 мин.), 3:1 Валдемар Стоянов (51 мин.)

Играч на мача: Брайан Стоянов

ОФК Локомотив (Мездра): Боян Данов, Димитър Димитров (84 мин. Константин Велинов), Алексзандър Петров, Любослав Петров, Иван Велчев (56 мин. Николай Михайлов), Мирослав Иванов, Брайан Стоянов, Валдемар Стоянов, Илия Илиев (кап.), Румен Рангелов (65 мин. Кирил Кръстев); ст. треньор: Христо Коилов

Ком (Берковица): Кр. Дончев, Д. Панайотов, Ив. Андреев /60-Цв. Генов/, Ал. Соколов, Цв. Цветанов /60-Гр. Иванов/, Й. Георгиев, В. Иванов, Г. Герасимов /75-В. Иванов/, Г. Петров, Пл. Ненов, Ив. Иванов; ст. треньор: Венцислав Иванов.

Главен рефер: Румен Христов;

Жълти картони: Любослав Петров (Локомотив), Й. Георгиев (Ком)

Стадион "Локомотив" - гр. Мездра: 250 зрители.