Домакините поведоха в резултата в 18-ата мин. на мача след изпълнение на ъглов удар и разбъркване пред вратата на съперника, при което най-съобразителен се оказа Рич Данов за 1:0. Три минути след почивката обаче влезлият като резерва в състава на гостите Васил Василев възстанови равенството - 1:1.

В 65-ата мин. Рич Данов отбеляза втория си гол в двубоя отново след изпълнение на корнер, а малко по-късно Любослав Валентинов изведе на чиста стрелкова позиция влезлия току-що в игра Владислав Андреев, който покачи на 3:1. Крайното 4:1 оформи централният нападател Валентинов в последните секунди на редовното време - негово 18-ото попадение през сезона.

Със самотвержени намеси в няколко критични ситуации се отличи вратарят на домакините Павлин Марчев, който бе определен от треньора на отбора Иван Георгиев-Саки за играч на мача. В тима на гостите пък най-добро впечатление направи Искрен Михайлов.

Детския тим на Локо (Мз) игра в състав: Павлин Марчев, Георги Иванов (кап), Десислав Атанасов, Цветомир Тодоров, Лъчезар Минчев, Александър Кожухарски, Паоло Петков, Рич Данов, Любослав Валентинов, Михаил Иванов и Росен Крумов (Николай Якимов, Владислав Андреев, Милен Лилов, Теодор Вишински).

Начело в класирането в зоната са децата на Ботев (Враца) с пълен актив от 45 точки, следвани от Чавдар 1957 (Бяла Слатина) с 36 т. и Локо (Мездра) с 35 т. и голово съотношение 68:37 - актив, натрупан след 11 победи, 2 равенства и 4 загуби.

В подготвителната група формацията на Локомотив (Мездра) се наложи над Дунав 2016 (Селановци) с 4:3. Два гола за най-малките локомотивци реализира Кристиян Иванов, по един добавиха Красимир Генов и Александър Лазаров. Точни за гостите бяха Даниел Петков - на два пъти и веднъж Алекс Борисов.

"Подгответата" на Локо (Мз) бяха в следния титулярен състав: Кристиян Владимиров, Християн Ценов, Цветелин Иванов, Християн Ангелов, Божидар Георгиев, Константин Здравков, Александър Лазаров (кап.), Божидар Драганов, Красимир Генов, Кристиян Иванов и Кристиян Стоянов.

Лидер в таблицата при U12 e Ботев (Враца) с пълен актив от 42 т. Локо (Мездра) е четвърти с 24 точки и голова разлика 36:21 (7 победи, 3 ремита и 4 загуби).

В следващия кръг подготвителният тим и децата на Локомотив (Мездра) гостуват на Ботев (Враца). Регионалните дербита са идната събота, 6 май, от 10:00 и от 11:00 часа.