Още в 3-ата минута Диого Барбоса изведе сам срещу вратаря Спас Георгиев, но той изпрати топката над вратата. Три минути по-късно Барбоса даде хубав пас към Марко Мажуга, който се озова на голова позиция, но стреля в аут.

Футболистите от Монтана отбелязаха гол в 9-ата минута, като след центриране от ъглов удар успяха да вкарат във вратата на Красимир Костов.

Ботев изравни в 14-ата минута, когато Диого Барбоса реализира директно от пряк свободен удар.

В 20-ата минута резултатът стана 2:1 за Ботев. Бубакар Траоре пусна към Мирослав Маринов, който центрира успоредно и Марко Мажуга отбеляза. Малко след това футболистите на Монтана успяха да изравнят резултата, след като остана непокрит човек в наказателното поле, който вкара второто попадение.

В 32-ата минута вотородивизионният тим вкара и третото попадение в срещата.

След 4 минути игра футболистите на Христо Янев пропуснаха да изравнят. Мирослав Маринов изведе Браян Переа сам срещу вратаря, но нападателят пропусна.

През втората част ботевци пропуснаха още няколко чисти голови положения. В 58-ата минута Иван Колев бе изведен сам срещу вратаря, но не успя да отбележи. Отново той пропусна в 60-ата минута. 10 минути преди края Мартин Смоленски пусна извеждащ пас към Иван Колев, който обаче изпрати топката в аут.

Състав на "Ботев": Красимир Костов, Браян Мендоса, Едуардо Кунде, Мартин Христов, Бубакар Траоре, Диого Барбоса, Спас Георгиев, Иван Нешков, Марко Мажуга, Мирослав Маринов, Браян Переа (Федерико Бариос, Любомир Василев, Митко Панов, Мартин Смоленски, Илкер Будинов, Петко Ганев, Меси Биатомусока, Даниел Генов, Пламен Петров, Красимир Тодоров, Иван Колев, Георги Страшимиров)