Головата фиеста на изкуствения терен на градския стадион в Мездра откри централният нападател на домакините Александър Сайков, който в 16-ата мин. засече центриране на Веселин Цеков отдясно за 1:0. Три минути преди почивката Веселин Цеков се възползва от извеждащ пас на Славчо Костов и покачи на 2:0.

В 73-ата минута капитанът на "канарчетата" Станислав Иванов направи преднината на "жълто-черните" класическа, а секунди по-късно плеймейкърът Славчо Костов се разписа технично за 4:0.

Крайното 5:0 оформи влезлият в игра след антракта Димитър Димитров 5 минути преди последния съдийски сигнал на главния рефер Димитър Стоянов.

Ботевъ (Брусен) игра в състав: Иван Тончев, Коста Рагьов (44 мин. Иван Миков), Павел Атанасов, Теодор Тодоров, Мартин Монов, Кристиан Кътов (55 мин. Ивайло Цонков), Славчо Костов, Стивън Мильов (46 мин. Димитър Димитров), Станислав Иванов - кап. (74 мин. Николай Момчилов), Александър Сайков, Веселин Цеков (55 мин. Анатоли Ангелов).

В дербито на кръга в Подгрупа А-1 Огоста (Хайредин) и Околчица (Моравица) завършиха наравно - 2:2. На два пъти точен за домакините бе Пламен Първанов, а за гостите вкараха Вангел Вангелов и Боян Цеков.

Начело в класирането е Огоста (Хайредин) с 14 т., пред Искър 1923 (Роман) и Околчица (Моравица) с по 13 т. Ботевъ (Брусен) е пети с 9 т.

© Борис Кръстев

Междувременно Скала 2015 (Оселна) нанесе първо поражение на лидера в Подгрупа А-2 Монолит (Манастирище), побеждавайки го в Зверино с 4:1. С хеттрик за домакините се отличи голмайсторът на тима от Искърското дефиле Иван Крумов, а веднъж се разписа украинецът Дмитри. Почетното попадение за гостите отбеляза Владимир Вълов.

В останалите срещи от кръга в тази подгрупа се получиха следните резултати: Академия Ботев - Миньор 2017 (Згориград) 8:1, Строител (Кунино) - Ботев (Криводол) 0:1 и Любимец (Търнава) - Атлетик (Козло-дуй) 1:3.

В таблицата води Монолит (Манастирище) със 17 т., следван от Академия Ботев (Враца) с 16 т. и Ботев (Криводол) с 12 т.. Скала 2015 (Оселна) дели пето-шесто място, заедно с Атлетик (Козлодуй), с по 10 т.