Мачът в зала „Общинска“ в Стара Загора започна оспорвано, с честа размяна на водачеството. През втората част обаче домакините заиграха по-агресивно и възползвайки се от многото грешки на гостите направиха серия от 18-4. Ситуацията не се промени и след почивката, за да се стигне до най-голямата разлика в срещата от 28 точки - 60:32 в края на третата част. Последната четвърт бе спечелена от Монтана, но това се оказа крайно недостатъчно.

Димана Макариева бе най-резултатна за гостите с 13 точки, Изабела Рамона завърши с 12 т., 10 т. добави Снежана Алексич. За победителките най-полена със 17 т. бе Анджела Делич. Четири баскетболистки на Берое вкараха по 11 т. - Виолина Кочева, Жаклин Златанова, Сара Бут и Радостина Димитрова.

Берое (Стара Загора) - Монтана 73:54 (20-16, 18-4, 22-12, 13-22)

Берое: Виолина Кочева 11, Жаклин Златанова 11, Матея Тавич 7, Анжелика Делич 17, Сара Бут 11 (Радостина Димитрова 11, Петя Бояджиева 5, Карина Константинова, Теодора Динева, Стефани Пендова, Преслава Колева). Треньор: Татяна Гатева.

Монтана: Изабела Рамона 12, Димана Макариева 13, Снежана Алексич 10, Акийла Мейз 5, Христина Иванова 9 (Виктория Стойчева 2, Габриела Николова 2, Евгения Нацкина 1, Александра Петрова). Треньор: Стефан Михайлов.

Съдии: Никола Милорадович, Петър Пешич, Неманя Ковачевич.

Зала: „Общинска“-през празни трибуни.