Двубоят започна ударно за монтанчанки, които след първите десет минути водеха с 18:7,а полувремето дойде при резултат 36:13. След почивката те намалиха оборотите, но не позволиха на съперника си да намали разликата. Габриела Николова бе най-резултатна за Монтана с 20 точки, като към тях добави 11 борби. Анна-Мария Коляндрова се отличи с трипъл-дабъл 19 точки, 10 борби и 11 асистенции. За НСА Мария Генчева завърши с 20 точки и 11 борби, Моника Недялкова добави 10 точки.

Монтана – НСА 76:40 (18-6, 18-7, 19-17, 21-10)

Монтана: Анна-Мария Коляндрова 19, Габриела Николова 20, Евгения Нацкина 13, Габриела Костова 4, Христина Иванова 6 (Йоана Иванова 7, Мария-Магдалена Коляндрова 5, Надежда Симеонова 2, Кристиана Борисова).
НСА: Моника Недялкова 10, Зорница Найденова 1, Михаела Кашанова 2, Виолета Чалъкова, Мария Генчева 20 (Моника Славчева 5, Дарина Кочева 2, Антония Костадинова).

Съдии: Стефан Ефтимов, Вилислав Гатев.

Зала: „Младост“ - 60 зрители.