"Продължаваме нашата тенденция да увличаме все повече и повече хора. Миналата година имахме участници от петмесечно бебе до над 80-годишни хора - мъже и жени, цяло читалище, цели семейства. Продължаваме в същата насока. Тази година новото ще е един блок с алафранга, ще представим старата градска мода и градовете по поречието на Дунав и ще имаме цял блок със костюми от гардероба на оперетния театър във Лом, който ще бъде представен от наши модели и мисля, че така ще ще направим едно своеобразно пътуване през времето... Миналата година първото ни издание беше в Нощта на музеите, тъй като нашата концепция и идея на "Фондация 1300 години България" беше, тъй като в Нощта на музеите се посещават музеи, музейни експозиции, галерии и така нататък. Пък ние искахме хората да се вгледат в собствените си лични музеи, които имат вкъщи в скриновете, носии, пазени от 100, 200, 300 години. Миналата година имахме носии на доста сериозна възраст. Тази година събитието ще бъде по повод Деня на Дунав, Международния ден на река Дунав на 29 юни, понеделник, от 19:00 часа, в Дунавския парк, в Амфитеатъра ще бъдем и ще очакваме всички жители и гости на Лом."
Ивайло Йосифов отправи покана към всички жители и гости на Лом да станат част от балът ревю "Бабин скрин":
"Да дойдат да направим една прекрасна българска вечер."
