© илюстративна

Заради сушата огънят се е разпрострял бързо на голяма площ. Четири екипа на пожарната в Монтана и доброволното формирование от Вълчедръм са били извикани на помощ.

Благодарение на навременната намеса пламъците не са достигнали до къщите. Огънят е тръгнал от сухи треви под далекопровода.

Другият голям пожар от вчера е от района на село Белотинци. Огънят е пламнал в близост до пътя, като най-вероятната причина е небрежност.

Два екипа на пожарната в Монтана са гасили, подпомогнати от огнеборци от Видин. Изгорели са 300 декара сухи треви и 8 декара окосен фураж.

Само за вчера са гасени общо пожари на близо 2000 декара в област Монтана. От пожарната служба призоваха да бъдем изключително предпазливи и да не се хвърлят безразборно незагасени цигари.

Паленето на огън на открито в това време на годината е забранено.