Резултатът откри Мирослав Антонов-Чилика още в 6-ата минута на двубоя. Малко след това атака от ляво на Александър Манолов бе завършена успешно от Даниел Васев за 2:0. В 35-ата минута Петър Атанасов нахлу отдясно в наказателното поле и центрира ниско по тревата, а Миро Антонов засече на празна врата. Живко Илиев пробва с далечен удар да изненада излезлия напред вратар Неманя Счекич, но сръбският страж на Монтана изби в корнер.

Второто полувреме домакините намалиха темпото, но не допуснаха гостите в опасна близост до вратата си. В 83-ата минута Атанас Илиев засече с глава центриране от корнер и оформи разгрома над "шейховете” с 4:0.

След този категоричен успех Монтана събра актив от 7 точки и се изкачи на осмо място в класирането. В следващия кръг воденият от треньора Явор Вълчинов тим гостува на Черноморец (Балчик).

Монтана - Нефтохимик (Бургас) 4:0

Монтана: Неманя Счекич, Николай Пърнаров, Иван Михов-кап., Тодор Колев, Юлиян Чапаев, Йордан Йорданов, Владимир Айтов (84-Борислав Дамянов), Петър Атанасов (65-Свилен Щерев), Даниел Васев, Мирослав Антонов (75-Атанас Илиев), Александър Манолов. Треньор: Явор Вълчинов.

Нефтохимик: Християн Славов, Стоян Калев, Станислав Жеков-кап., Иван Стоянов (67-Цветан Чахов), Ясен Тузаков, Живко Илиев, Даниел Стаматов, Кирил Личев, Даниел Стоянов (56-Халибрям Кармаджъ), Цветан Филипов, Георги Жеков (46-Виктор Янев). Треньор: Николай Кръстев.

Голмайстори: 1:0 Мирослав Антонов (6), 2:0 Даниел Васев (10), 3:0 Мирослав Антонов (35), 4:0 Атанас Илиев (83)

Главен съдия: Цанко Миндалов.
Асистенти: Велислав Миленков, Владимир Велев.

Жълти картони: Николай Пърнаров, Тодор Колев (Монтана); Живко Илиев, Даниел Стаматов, Халибрям Кармаджъ (Нефтохимик).

Стадион "Кипровец" - гр. Чипровци - 400 зрители.