Непосредствено след Митко финишира неговият съотборник Иво Балабанов, който също стартира извън класирането и спря хронометъра на 3:54.44 мин. Така 21-годишният благоевградчанин остана само на 1.16 секунда от спечелването на квота на 1500 м за XXIV Балкански шампионат в зала, който ще се проведе на 16 февруари в турския мегаполис.

Златния медал при юношите младша възраст заслужи представителят на Тракия 96 (Пловдив) Гени Семковски с време 4:18.40 мин. Негови подгласници станаха съотборникът му Минчо Давидов с 4:19.07 мин. и Еркан Низам (Евър - Варна) с 4:19.75 мин. Шести завърши новото попълнение на мездренския клуб Мартин Балабанов, който пробяга дистанция за 4:24.14 мин. - негово лично постижение (PB) в тази дисциплина.

Днес по-малкият брат на Иво Балабанов - Мартин, спечели първата тила за Атлет (Мездра) за 2019 г. 16-годишният талант от Благоевград стана шампион на България на 3000 м в зала при юношите под 18 г. Той пробяга дистанция за 9:37.05 мин., подобрявайки с 13,47 секунди своето лично постижение в тази дисциплина на закрито (9:50.52 мин.) Така Мартин завоюва първия си златен медал на Национален шампионат.

Следващия уикенд, 26 и 27 януари, състезателите на Спортен клуб Атлет ще стартират на Националния шампионат за юноши и девойки под 20 г. (старша възраст).