Шампион на община Мездра по класически шахмат за 2019 г. стана Ивайло Гаврилов, преподавател по музика в СУ "Отец Паисий" - Враца, който събра най-много - 12,5 точки - актив, натрупан след 12 победи, 1 реми и нито една загуба.

На второ място се нареди Емил Манолов с 12 т., а на трето - Мартин Коцев с 10,5 т.

Гаврилов дублира своя успех и в Градското индивидуално първенство по ускорен шах (15-минутна контрола), в което се включиха 12 състезатели. Той оглави крайното класиране с актив от 10 точки, следван отново от Емил Манолов с 9,5 т. и от Мартин Коцев с 8,5 т.

Класиралите се на първите три места в двата градски шампионата по шахмат получиха медали и грамоти. В края на тази седмица ще се проведе и Градското индивидуално първенство по блиц (5-минутна контрола).