© atletikabg.

При жените три национални състезателки заеха призовите места. Националната рекордьорка в тази дисциплина Милица Мирчева (Атлет – Мездра) бе най-бърза от всички финиширайки с време 1:13:23 пред Маринела Нинева (Локомотив – Дряново) – 1:14:00 и Девора Аврамова (Берое – Стара Загора) – 1:15:45

Милица записа четвъртия си златен медал от национален шампионат на полумаратон и личен рекорд на това трасе. За Нинева, която има пет национални титли на тази дисциплина, това бе личен рекорд.

© starazagora.bg

Останалите мездренски представители заеха следните позиции - Николай Станев финишира 42, Атанас Самокварев – 54, Христо Боев - 66, Петя Карамаждракова – 23, а Александър Василев остана извън класацията.

Медалистите от националния шампионат бяха наградени от президента на Българска федерация лека атлетика Иван Колев, който даде старт на късата дисатанция 2.5 км, а след това пробяга и разстоянието с най-малките участници на маратон „Стара Загора“.

© atletikabg

Българският участник в Световното първенство по крос кънтри, проведено на 30 март в Белград - Иво Балабанов, финишира 70-и в света в дистанцията на 10 км. 27-годишният българин преодоля дистанцията за 31:16 в горещото време в „Парка на приятелството“ в сръбската столица и зае 13-о място от европейските бегачи в това състезание.

Източник: atletikabg.com