През първото полувреме младите „железничари” създадоха повече чисти положения, но така и не успяха да стигнат до гол. Пропуски пред противниковата врата направиха Росен Крумов, Любослав Валентинов и Александър Лазаров.

При първата си по-сериозна атака след почивката, 15-ина минути след началото на втората част, домакините поведоха в резултата. Фидел Теофинов се възползва от неразбирателство между вратаря Станимир Николовски и бранителя Христиан Ангелов и вкара за 1:0.

Десетина минути по-късно Михаил Иванов центрира от фаул, капитанът на локомотивци Росен Крумов отклони топката с глава към Милен Милчов, който от непосредствена близост възстанови равенството - 1:1.

Малко по-сетне Михаил Иванов изведе в наказателното поле централния нападател на мездренчани Любослав Валентинов, който от малък ъгъл се разписа за крайното 1:2.

Двата отбора завършиха мача в намален състав, след като пет минути преди края на редовното време Цветелин Иванов и Фидел Теофинов се спречкаха помежду си и главният рефер им показа пътя към съблекалнята. Там двамата се сбиха, в резултат на което Теофинов е разбил устата на Иванов.

Юношите младша на Локо (Мездра) играха в следния състав: Станимир Николовски, Михаил Иванов, Георги Иванов, Христиан Ангелов, Цветомир Тодоров, Марио Лилов, Александър Лазаров, Росен Крумов (кап.), Любослав Валентинов, Тихомир Петровски и Теодор Вишински. Впоследствие влязоха Цветелин Иванов, Милен Милчов, Александър Кожухарски и Венислав Митов.

Начело в класирането в Зона "Враца" е ОФК Локомотив с актив от 13 точки и голова разлика 27:7. На второ място е Първа атомна (Козлодуй) с 10 т., а на трето - Чавдар 1957 (Бяла Слатина) с 9 т.

В следващия кръг младшата на Локо (Мездра) приема Кариана (Ерден). Двубоят е идната сряда, 7 ноември, от 15:00 часа на изкуствения терен на градския стадион.