През първата част двата отбора не създадоха кой знае какви чисти голови положения. Опасни удари към противниковата врата отправиха Михаел Парасков, Любослав Младенов и Владимир Найденов (с капитанската лента) за домакините, както и Мартин Димитров - на два пъти, за гостите. Перфектни намеси в последните две ситуации имаше младият вратар на "червено-черните" Генади Ненков.

След почивката ситуацията на терена не се промени особено: локомотивци и техните съперници редуваха безплодни атаки към двете врати. В 60-ата мин. централният нападател на гостите Мартин Димитров беше изведен сам срещу Ненков, но стражът излезе навреме и предотврати опасността пред своята врата.

Така се стигна до 66-ата минута, когато влезлият в игра след антракта плеймейкър Илия Илиев препарира вратаря на тревненци Иван Петров с ювелирен изстрел от пряк свободен удар от около 20-на метра - негов седми гол през сезона.

Гостите доиграха мача в намален състав след като в 69-ата мин. Христо Минчев получи червен картон за реплика към главния рефер Венислав Живков от Монтана, ръководил своя последен двубой в кариерата си като.. ерген.

До края на срещата мездренци можеха да затвърдят успеха си, пропуски обаче направиха Николай Лазаров и Влади Найденов - на два пъти.

ОФК Локомотив (Мездра) игра в състав: Генади Ненков, Алексзандър Петров, Камен Каменов, Мирослав Божинов, Борислав Йонов (46 мин. Николай Лазаров), Михаел Парасков (61 мин. Любослав Петров), Иван Велчев (46 мин. Илия Илиев), Марио Иванов, Кирил Кръстев, Владимир Найденов (кап.), Любослав Младенов; старши треньор - Николай Николов.

Благодарение на тази минимална победа "железничарите" се изкачиха едно място по-нагоре в класирането и вече са десети с 34 точки и голова разлика 44:51 - актив, натрупан след 10 победи, 4 равенства и 12 загуби.

В следващия кръг Локо (Мездра) гостува на Академик (Свищов). Двубоят е на 12 май, неделя, от 18:00 часа в крайдунавския град.