Милица Мирчева

През 2023-та Милица завърши на 13-о място на световното първенство на шосейни бягания на 5 км с национален рекорд (15:45) и на седмо място на 5000 м на европейското отборно първенство втора лига.

Тя стана победителка на полумаратона в Чехия, и два втори места на полумаратоните на Неапол, Италия и Карлови Вари, Чехия. Участва на маратона на Бостън (32-о място) и Световното по маратон в Будапеща (36-о място).

Мирчева е национална шампионка на 1500 м и 5000 м на открито, на 3000 м в зала и на крос кънтри.

Иво Балабанов

Иво Балабанов стана втори на 3000 стипълчейз и трети на 5000 м на европейското отборно първенство – втора лига. Той записа четвърто място на балканския шампионат на 3000 м стипълчейз. Балабанов постави нов национален рекорд на 5 км на шосе на световното първенство по шосейни бягания.

Неговият брат и съотборник в мездренския клуб – Мартин стана вицешампион на България на 800 м и 1500 м в зала и на открито. Той е и единственият българин за тази година с резултати под 1:50 минути на 800 м и под 3:50 минути на 1500 м.

Мартин Балабанов

Всеки любител на атлетиката може да даде глас за любимия/те си атлет/и като хареса снимката на номинирания състезател в страницата на списанието в социалната мрежа „Фейсбук“. Крайният срок за гласуване е 20 ноември.

Десетима от мъжете и десет от жените, с най-много гласове, получават точки за генералното класиране за „Атлет на България“, което се провежда сред експертите на списание „Атлетика“ и спортни журналисти, пишещи за атлетиката.

Резултатите от генералното гласуване ще бъдат обявени в края на ноември.