Първото полувреме започна равностойно с неточни удари пред двете врати. Гостите обаче бързо намериха верния път и отбелязаха три гола, два от които с шут от далечна дистанция. Така първата част завърши при 0:3.

След почивката слабата игра на домакините даде шанс на врачани да атакуват и да разгромят съперника. „Ботев“ се възползва от положенията си и добрата игра на възпитаниците на Лукан Луканов закономерно се увенча с успех. До края на срещата „зелените“ вкараха още четири безответни гола. След победата в регионалното дерби врачани окупираха върха във временното класиране.

Ето и съставите на двата отбора:

„Локомотив“: Никълас Петров, Цветелин Иванов, Константин Здравков, Денислав Цонов, Християн Елисейски, Мартин Маринов, Стивън Валериев, Александър Лазаров (к.),Тихомир Петровски, Виктор Митрински, Милен Младенов (Станимир Николовски, Адриан Найденов, Мартин Иванов, Стилиян Михайлов, Преслав Димитров, Йоан Анев, Стилиян Илиев, Тонислав Колев)
старши треньор: Стоян Стоянов

„Ботев“: Любомир Василев, Цветомир Параскевов, Денис Дойчинов, Георги Георгиев, Георги Найденов, Ивайло Дудушки, ЕнрикеТрайков, Николай Велчев, Вавиян Ваньов, Кристиян Йотов, Валентин Валентинов (Цветислав Цветанов, Георги Петров, Пламен Начов, Божидар Димитров, Иван Ваньов, Божидар Христов, Любомир Иванов)
старши треньор: Лукан Луканов

Това е първа загуба за момчетата на Стоян Стоянов, които стартираха първенството с две победи. В първия кръг „червено-черните” разгромиха „Левски” (Лом) с 9:1, а във втория - спечелиха гостуването на „Първа атомна” (Козлодуй) с 3:2.