Ангажиран беше и отговорникът на кв. „Кошарник“, който публикува уведомление до жителите на квартала в групата им в социалните мрежи. Освен онлайн, уведомлението е разпространено като листовки сред жителите на квартала.
На 24.06.2026 г. е извършен текущ контрол по изпълнение на даденото на общинския кмет предписание.
Констатирано е, че теренът е изчистен и отпадъците са транспортирани до „Регионално депо за отпадъци – гр. Монтана“.
