Целта на турнира по стрийт фитнес е да се насърчат децата и младите хора да спортуват по-често през лятната ваканция. По време на надпреварата деца в неравностойно социално положение ще се състезават заедно със свои връстници от семейна среда и чрез спорта ще създават нови приятелства.

Категориите за участие са: момчета до 17-годишна възраст, момчета над 17-годишна възраст, момичета над 14-годишна възраст. Всяка събота през месец юли ще се проведат поредица от турнири в следните градове: на 1 юли - Мездра, на 8 юли - Пловдив, на 15 юли - Варна, на 22 юли - Стара Загора и на 29 юли - Плевен, Финалният турнир е на 2 септември в София.

Спортна кампания "Ваканция без грижи“ се провежда за осма поредна година. Всички победители в отделните категории, спечелили първо място, се класират за участие във финалния турнир в столицата.

Организаторите канят всеки, който желае да участва в турнирите, да се включи.