Гостите започнаха по-добре двубоя като в 8-та минута стигнаха до попадение, но то бе отменено поради засада.

Малко по-късно „Локомотив“ имаше претенции за дузпа за фаул в наказателното поле на видинчани, но реферът даде знак играта да продължи.

В 18-та минута Иван Аспарухов стреля, но топката попадна в обсега на стража на „Бдин“.

„Бдинци“ все пак откриха резултата в 24-та минута чрез Тома Ушагелов, с гол в долния ъгъл на вратата, пазена от Ивайло Василев.

Мездренчани можеха да изравнят в 30-та минута, но озовалият се в страхотна позиция Аспарухов стреля високо над вратата.

„Железничарите“ успяха да отбележат изравнително попадение в 42-та минута. Михаил Иванов центрира, но ударът му се превърна в точно попадение, след като прехвърли стража на гостите и влетя в мрежата зад него.

Радостта на „червено-черните“ обаче бе кратка, тъй като бившият им играч Валдемар Лашков се озова на добра позиция, от която не сбърка, извеждайки своя тим отново напред в резултата след 2:1.

Второто полувреме започна отлично за домакините, които получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар. Зад топката застана капитанът Николай Ганчев. Ударът му обаче бе отразен от Мартин Цветанов. Това сякаш бе преломният момент в мача.

Мездренският тим направи всичко възможно да отбележи, хвърляйки се в атака, но футболистите на „Локомотив“ така и не успяха да се разпишат.

В 77-та минута Тома Ушагелов отбеляза трети гол и попари надеждите на мездренчани за нещо в този мач.

До края на срещата не паднаха повече попадения и двубоят завърши 1:3 в полза на гостите.

„Локомотив“: Ивайло Василев, Стефан Стефанов (Тодор Горанов), Ивайло Тодоров, Васил Сапунджиев, Мохамед Сила, Деян Иванов, Ваньо Иванов, Светослав Валериев, Николай Ганчев (к) (Васил Калоянов), Михаил Иванов, Иван Аспарухов (Кристиян Йотов)

старши треньор: Диан Попов

„Бдин“: Мартин Цветанов, Стойчо Стойков, Ивайло Иванов, Мартин Николов, Николай Цветков, Цветомир Тодоров, Калоян Цветков, Винисиус де Соуса (Ерик Почански), Александър Соколов (Кристиан Коцов), Тома Ушагелов (Роберто Росенов), Валдемар Лашков

старши треньор: Николай Цветков

Двата тима бяха подкрепяни и от своите най-верни привърженици, които допринесоха за истинска футболна атмосфера по трибуните.

След този двубой мездренчани вече заемат второто място във временното класиране с актив от 56 точки и голова разлика 52-18. Лидер вече е „Бдин“ (Видин), с две точки преднина и голово съотношение 70-22. Трети е съставът на „Локомотив“ (ГО), който се наложи над четвъртия „Вихър“ (Славяново) с минималното 1:0 и има актив от 53 точки, но и мач по-малко.

В следващия кръг „Локомотив“ гостува на „Дреновец“. Срещата е на 29 април от 17:00 часа.