Срещата започна с домакински натиск като в 5-та минута Михаил Иванов стреля отляво, но вратарят изби с атрактивно хвърляне.

15 минути по-късно с пропуск се отчете и Иван Аспарухов, който стреля встрани от целта.

В 32-та минута гостите получиха фаул в близост до наказателното поле. Зад топката застана Павлин Иванов, който прати кълбото високо над вратата.

В последните секунди на първата част Радостин Димитров отправи най-опасния удар за гостите, но встрани от вратата. Така полувремето завърши при нулево равенство.

В началото на втората част Диан Иванов шутира, но ударът бе неточен.

В 54-та минута опасен удар на гостите премина на сантиметри покрай вратата, пазена от Ивайло Василев. Последва удар на Гроздан Илиев, но топката прелетя покрай десния стълб.

В 60-та минута „Севлиево“ отбеляза, но попадението бе отменено поради засада.

Осем минути по-късно гостите откриха резултата след гол на Радостин Димитров.

Домакините изравниха в 73-та минута чрез Ивайло Тодоров.

Гостите бързо се окопитиха и отново поведоха след гол на Мартин Корназов.

Десетина минути преди последния съдийски сигнал Радостин Димитров прати кълбото в мрежата и донесе победата на „Севлиево“ с 3:1.

„Локомотив“: Ивайло Василев, Стефан Стефанов (Тодор Горанов), Ивайло Тодоров, Ваньо Иванов, Николай Ганчев (к.), Гроздан Илиев (Мохамед Сила), Светослав Валериев, Деян Иванов, Васил Калоянов (Кристиян Йотов), Иван Аспарухов, Михаил Иванов
старши треньор: Диан Попов

„Севлиево“: Христо Лалев, Никола Какамъков, Ивайло Иванов, Денислав Николов, Павлин Иванов (Галин Стоянов), Димитър Динев, Християн Пенчев (Симеон Спасов), Мартин Корназов, Добрин Петров (к.), Любомир Вачев, Радостин Димитров
старши треньор: Димитър Колев

След тази среща „Локомотив“ има актив от 56 точки и голова разлика 55-24. С тази загуба „железничарите“ остават на второто място, но са с равни точки с третия „Вихър“, който днес играе с лидера „Бдин“ (Видин).

В следващия кръг момчетата на Диан Попов гостуват на „Академик“ в Свищов. Двубоят е на 13-ти май от 18:00 часа.