Мачът започна с натиск на домакините, но отборът на гостите постепенно овладя центъра на терена и взе инициативата. В 8-ата минута капитанът на мездренчаниВасил Калоянов остана непокрит в наказателното поле на "Бдин", но ударът му бе блокиран. Последва ответна атака за домакините,младият нападател Захариев не успя да отправи изстрел.

Следващите 10-на минути бяха изцяло под диктовката на тима от Мездра. Последваха опасни удари на Ивайло Дудушки и Сергей Георгиев, спасени с усилие от стража на видинчани Васил Асенов.

Закономерното обаче се случи в 25-ата минута, когато Сергей Георгиев центрира отдясно и Васил Калоянов насочи топката с глава в обратния ъгъл за 0:1. Бдинци реагираха бързо и в 34-ата минута Радослав Захариев се възползва от грешка на вратаря Цветелин Ставрев и отблизо възстанови равенството 1:1..

Второто полувреме започна силно за домакините, които опитаха бързо да обърнат резултата, но ударът стражът Ставрев успя да избие удара на Кристиян Йошов. 10 минути по-късно в ответната атака голмайсторът на гостите Сергей Георгиев излезе сам срещу вратаря и попари надеждите на домакините. Опитният нападател на засече атрактивно с воле центриране и не даде шанс на стража на "Бдин" за крайното 1:2.

Бдинци опитаха да обърнат мача, но мездренчани успяха да задържат преднината си до последния съдийски сигнал и да спечелят ценни три точки, нанасяйки първа домакинска загуба на бдинци.

Наставникът на Локомотив Николай Нинов заложи на следния състав: "Локомотив" Мездра: 1. Цветелин Ставрев; 94. Ваньо Иванов; 14. Деян Иванов; 4. Васил Сапунджиев; 33. Кристиян Атанасов; 6. Михаил Бешев (жк); 18. Ивайло Бояджиев; 8. Гроздан Иванов (жк); 9. Васил Калоянов - кап./19. Николай Ганчев (жк); 66. Сергей Георгиев/55. Кристиян Грозданов; 11. Ивайло Дудушки/10. Асен Русинов

За отбора на "Бдин" Видин играха: 33. Васил Асенов; 23. Ангел Цолов; 5. Ивайло Иванов; 71. Денис Николов; 18. Стойчо Стойков (жк)/90. Алекс Георгиев; 8. Калоян Цветков - кап.; 88. Кристиан Йошов; 11. Мартин Николов (жк); 14. Александър Соколов; 7. Радослав Захариев; 10. Константин Маринов/19. Роберто Росенов

Източник: bnr.bg