Силното начало на пролетния полусезон на „железничарите“ от Мездра даваше заявка за влизане във втора лига и дълго време отборът на Диан Попов делеше върха с Бдин (Видин) във временното класиране. В последните 4 срещи обаче показаха доста съмнителен спад в играта и записаха изненадващи домакински загуби от отбори, които побеждаваха с лекота през есента.

Вече в края на сезона „локомотивци“ се „събудиха“ и спечелиха комшийското дерби с втория отбор на Ботев (Враца). Двубоят премина с тотално превъзходство за мездренчани, материализирано в 20-ата минута от Тодор Горанов за 0:1. Десетина минути по-късно Васил Калоянов удвои.

В средата на втората част Ваньо Иванов направи резултата класически, а влезлият като резерва Кристиян Йотов реализира четвъртото попадение в 78-ата минута.

И двамата треньори дадоха шанс на млади футболисти за изява, като за врачани играха четири момчета, родени 2008 година.

Източник: sportal.bg