За тази груба игра в наказателното поле, довела до тежката контузия на вратаря, плевенчанинът Мирослав Михайлов не показа дори жълт картон. Окрилени от явната поддръжка от страна на съдията, гостите от Дряново продължиха със "секирите" и в 20-ата мин. извадиха от строя и Михаел Парасков.

При една от редките си атаки гостите успяха да открият резултата в 30-ата мин., но радостта им бе кратка. Пет минути по-късно нападателят на домакините Брайан Стоянов възстанови равенството след страхотен изстрел от около 20 метра.

Второто полувреме започна с тотален натиск на мездренчани, но атаките им бяха малко хаотични, което бе оправдано от гледна точка на грубите влизания на дряновци. До края на двубоя "червено-черните" така и не успяха да отбележат второ попадение.

След последния съдийски сигнал част от феновете поискаха обяснение от главния рефер защо не е изгонил играча, който контузи тежко стража на домакините, но такова не получиха. От щаба на ОФК Локомотив (Мездра) заявиха, че ще подадат жалба до Зоналния съвет на БФС във Велико Търново.

"Това е престъпление, това е недопустимо да се позволява толкова агресия и такава грубост по терените. Какво значи да контузиш толкова жестоко един млад играч на 22 години и да се усмихваш през цялото време?!", коментира помощник-треньорът на Локо (Мездра) Иван Георгиев-Саки.

ОФК Локомотив игра в следния състав: Ивайло Сайков (12 мин. Веселин Цветковски), Алексзандър Петров, Камен Каменов, Мирослав Божинов, Михаел Парасков (20 мин. Николай Михайлов), Любослав Петров, Марио Иванов, Владимир Найденов, Илия Илиев, Румен Рангелов (83 мин. Николай Лазаров) и Брайан Стоянов (кап.); старши треньор Николай Николов.

В останалите двубои от кръга се получиха следните резултати: Първа атомна (Козлодуй) - Ком (Берковица) 3:0, Бдин 1923 (Видин) - Спартак (Плевен) 0:1, Вихър (Славяново) - Янтра (Полски Тръмбеш) 3:0, Янтра (Габрово) - Партизан (Червен бряг) 3:1, Академик (Свищов) - Ботев (Луковит) 0:2, Трявна - Павликени 0:2 и Левски 2007 (Левски) - Севлиево 0:2.

Начело в класирането след XX кръг на първенството е Спартак (Плевен) с 52 точки, а ОФК Локомотив Мездра запази седмото си място с актив от 30 точки.