Дербито в Попица започна равностойно, като още в самото начало на мача гостите можеха да поведат в резултата чрез голмайстора на отбора и на групата Габриел Лисигерски. Впоследствие домакините дръпнаха до почивката с два гола, а 15-ина минути след антракта влезлият като резерва Веселин Цеков намали на 2:1. До края на срещата домакините вкараха още две попадения, едното от дъзпа, и в крайна сметка спечелиха интригуващия двубой с 4:1.

Съставът на Ботевъ (Брусен): Венцислав Кръстев, Коста Рагьов, Светлин Каменов, Теодор Тодоров, Павел Атанасов, Владимир Цеков, Славчо Костов, Ивайло Иванов, Габриел Лисигерски, Станислав Иванов (кап.) и Преслав Петков. Впоследствие в игра влязоха Любомир Мишев, Веселин Цеков и Красимир Павлов.

В останалите срещи от кръга Любимец (Търнава) и Искра (Власатица) завършиха наравно - 2:2, а Ураган 33 (Софрониево) записа служебна победа с 3:0 срещу Аугуста (Хърлец), която се отказа от участие в първенството. Двубоят Строител (Кунино) - Огоста Б (Хайредин) не се състоя.

Начело в класирането е Ботев (Попица) с 16 точки, следван от Ботевъ (Брусен) с 15 т. Трети е Строител (Кунино) с 10 т.

В следващия кръг Ботевъ (Брусен), който досега играеше само навън, приема Любимец (Търнава). Двубоят е в неделя, 22 октомври, от 16:00 часа на стадиона в мездренското село, информира в аванс президентът на клуба Петко Карашлийски.