За разлика от предишния месец, в който няма грабежи, през септември е регистрирано е 1 престъпление, по което работата продължава. Кражбите в областта са 34, разкрити са 14.
Престъпленията, свързани с наркотици са 20, от които 3 са разкри, поясняват от ОД на МВР Враца.
Органите на реда работят още по разкриването на 9 измами и 3 палежа. Посегателствата спрямо МПС са 4, от които 1 е разкрито по останалите работата продължава.
При престъпленията, свързани с акцизни стоки без бандерол – от началото на годината са регистрирани 36 заявителски материала и са образувани 4 досъдебни производства. Съставен са 2 акта за установени административни нарушения. Иззети са 41 113 къса цигари без български акцизен бандерол, 30 кг ситно нарязан тютюн без български акцизен бандерол и 1886 л алкохол без български акцизен бандерол.
