Двубоят започна равностойно, като първите опасности дойдоха пред вратата на домакините. В 18-та мин. Николай Минков бе изведен в наказателното поле от Янко Ангелов, но защитник в бяла фланелка се намеси решително. Секунди по-късно Радослав Терзиев с майсторски далечен пас намери Александър Башлиев, който напредна от дясно, но миг преди да потърси Минков, Емил Стоев изби в корнер. В 32-та мин. защитата на Монтана не се ориентира най-правилно и позволи на Петер Макрилос с глава да открие резултата. Голът не отчая гостите и в 37-та мин. Ангелов комбинира с Башлиев, той нахлу в наказателното поле и пусна по земя на близката греда, където Николай Минков изпревари Стоев и не остави никакъв шанс на Светослав Вуцов. Нова грешка в отбрана доведе до втори гол за Славия. Вкара го минута преди почивката отново Петер Макрилос.

През второто полувреме Славия действаше по-предпазливо и почти не погледна към вратата на Благой Макенджиев. Монтанци отново създадоха 2-3 ситуации за изравняване, но Росен Кръстев и Димитър Законов пропуснаха да се разпишат от близо. В самия край на мача от Монтана поискаха дузпа за нарушение срещу Владимир Айтов от страна на Ерол Дрост, но главният съдия Валентин Железов не видя такова.

Славия – Монтана 2:1

Славия: 13.Светослав Вуцов, 4.Петър Патев, 75.Надер Гандри, 55.Андреа Христов, 70.Михаил Александров, 77.Георги Вълчев, 71.Емил Стоев (89-19.Филип Антовски), 83.Александър Златков ), (52-17.Ерол Дрост), 7.Петер Макрилос, 10.Радослав Кирилов, 8.Димитър Рангелов (78-9.Калоян Кръстев). Треньор: Александр Тарханов.

Монтана: 12.Благой Макенджиев, 25.Александър Башлиев, 3.Иван Михов-кап., 24.Давид Кики(81-7.Димитър Законов), 33.Стефан Цонков, 5.Раян Сенхаджи, 6.Янко Ангелов (57-10.Владимир Айтов), 22.Стефан Каменов, 4.Радослав Терзиев, 8.Тони Тасев (70-19.Росен Кръстев), 11.Николай Минков. Треньор: Атанас Атанасов.

Голмайстори: 1:0 Петер Макрилос (32), 1:1 Николай Минков (37), 2:1 Петер Макрилос (44).

Главен съдия: Валентин Железов.

Асистенти: Станимир Илков, Мирослав Желев.

Жълти картони: Петър Патев, Емил Стоев, Михаил Александров (Славия); Иван Михов, Радослав Терзиев (Монтана).

Стадион: „Славия“-без зрители.