В турнира взеха участие 123 гимнастички на възраст от 5 до 14 години, представителки на 8 клуба: „Елегант” (Плевен), „Елит“ (Стара Загора), „Ритмика” (София) и „Ритмика“ (Враца), „ВИП“ (Раднево), „Гълъбово”, дебютантът „Аида“ (Хасково) и домакините от клуб „Анелия”. Те се състезаваха в осем възрастови категории: 5-, 6-, 7-, 8-, 9- и 10-годишни, девойки младша и девойки старша възраст.

За осми път турнирът се проведе във формат мини ансамбли - двойки и тройки. Съгласно регламента, съобразен с този на Българската федерация по художествена гимнастика, най-малките грации от 5 до 8 г. изиграха по два пъти съчетания без уред, а останалите (от 9 до 14 г.) - с уред по избор.

След края на надпреварата, се получиха следните резултати в съответните възрастови групи и мини ансамбли:

При 6-годишните двойки, първо място заслужено спечелиха най-малките грации от ЖКХГ "Анелия” Мездра, следвани от ВИП „Раднево“.

При 7-годишните – златото спечелиха грациите от „Елит“ (Стара Загора). За домакините от ЖКХГ „Анелия” Мездра останаха сребърните отличия.

При 8-годишните - ЖКХГ„Анелия” Мездра и „Елит“ (Стара Загора) си поделиха първото място, следвани от ВИП „Раднево“.

В категорията 9-годишни, първи се наредиха гимнастичките на „Елит“ (Стара Загора), които изпревариха ансамбъла на домакините.

При ДМВ, двата най- добри мини ансамбъла от ЖКХГ„Анелия” Мездра и „Елит“ (Стара Загора) си поделиха първото място.

В състезанията при тройките, възпитаничките на треньорите Лили Николова, Цветелина Цинцарска и Христина Стоянова спечелиха 2 първи места при 7 и 10-годишните и 2 втори при 8- годишните и девойките старша възраст.

Треньорът на клуб "Анелия” Цветелина Цинцарска сподели в социалните мрежи своето удовлетворение и благодарност към прекрасните и талантливи деца на Мездра: „Успешно завърши за всички гимнастички от клуб„Анелия” Мездра и последното за тази година състезание „Коледни звездички”. Те дадоха всичко от себе си и завоюваха 7 златни и 6 сребърни медала, както и купата за комплексен победител,тъй като участвахме във всички формации и възрастови групи и събрахме най-много точки. Благодарим на децата за положените усилия и им пожелаваме още повече успехи през новата състезателна година“.

Победителите в отделните възрастови категории получиха медали, грамоти и предметни награди. Бяха отличени и най-малката участничка в турнира, както и клубът, комплексен победител.