Представителите на спортен клуб „Атлет” завоюваха общо девет медала - четири златни, три сребърни и два бронзови, на републиканския крос „3 март”, който се проведе в Мездра навръх националния празник. Едно първо място заслужиха възпитаниците на градското училище „Христо Ботев”, а три сребърни и едно бронзово отличия спечелиха лекоатлетите от другия мездренски клуб -„Вирен”.

В 14-тото издание на шосейния пробег взеха участие близо 240 атлети от 15 клуба от цялата страна. Състезанието пропуснаха тримата най-титулувани мездренски лекоатлети Митко Ценов, Милица Мирчева и Йоло Николов, които са на подготвителен лагер в Кения. В тяхно отсъствие най-добре се представиха по-младите състезатели на клуба. При най-малките - момичета 1-2 клас, шампионка стана Мелани Венциславова, а при момчета победител е Крисиан Зафиров от ОУ „Христо Ботев”.

Ива Митева от „Атлет” завоюва титлата при момичетата 3-4 клас, след нея завърши друга представителка на клуба Гергана Йорданова. При момичетата 5-6 клас Силвия Йолова и Мария Панталеева - и двете от „Атлет,” спечелиха сребърен и бронзов медал. Пореден златен медал за клуба донесе Рая Лалова при момичетата 7-8 клас. Втора се нареди Ваня Любомирова от „Вирен”. В същата възраст, но при момчетата, със сребърен медал се отличи Иван Драгановски от „Атлет”.

При девойките младша възраст шампионка стана Дева-Мария Драгиева от „Атлет”, следвана от представителката на „Вирен” Мими Иванова. Третия сребърен медал за клуба на треньора Валери Цветков осигури Ива Костадинова при девойките старша възраст. Трета в това бягане завърши Теодора Тодорова, също от „Вирен”. При юношите старша възраст Александър Колов от „Атлет” финишира трети.

Най-бърз при мъжете бе мароканецът Ахмед Насер от италианския клуб „Атлетика Дезио”, който осигури международното участие на турнира. При жените триумфира Силвия Дънекова от „Европул” (Бургас), която през лятото ще представя България на Олимпиадата в Рио де Жанейро.

Всички призьори в шосейния пробег получиха медали, грамоти и парични награди, които бяха връчени от кмета на Мездра инж. Генади Събков, главният експерт на спортното министерство за Северозападна България Росица Стаменова и доайенът сред треньорите в клуб „Атлет” Георги Митев.