Веселин Русинов изведе домакините напред в резултата в 8-ата мин. на мача след като надбяга противниковата отбрана и технично се разписа за 1:0. Двайсетина минути по-късно Алексзандър Петров засече центриране отляво на капитана Божидар Ватов и покачи на 2:0. Две минути преди почивката Русинов "повтори упражнението" от първия гол и направи преднината на "червено-черните" класическа.

В 56-ата мин. с добавка от непосредствена близост Веселин Русинов оформи своя хеттрик в мача и вече има в актива си 7 точни попадения през този сезон. В 65-ата мин. Христо Пазийски направи хубав самостоятелен пробив по десния фланг и намери непокрит в наказателното поле Божидар Ватов, който с лекота затвърди тоталното превъзходство на мездренските юноши. Крайното 6:0 фиксира влезлият като резерва Николай Петков две минути преди последния съдийски сигнал на главния рефер Симеон Къчовски, възползвайки се от асистенция на Матю Майкъл.

Локомотив U19 (Мездра) игра в състав: Генади Ненков, Христо Пазийски, Стефан Георгиев, Веселин Янчев, Божидар Ватов (кап.), Борислав Йонов, Иван Велчев, Емил Диковски, Алексзандър Петров, Веселин Русинов и Росен Крумов (Христо Тодоров, Николай Петков, Матю Майкъл, Бисер Бенков, Виктор Викторов).

В останалите две срещи от кръга Ботев (Враца) победи с 5:0 като гост Дунав 2016 (Селановци), а Кариана (Ерден) и Ком (Берковица) завършиха наравно - 1:1.

Начело в класирането е ОФК Локомотив с 24 точки, следван от Кариана (Ерден) с 22 т. и Ботев (Враца) с 18 т.

В следващия кръг "старшата" на мездренския клуб гостува на врачани. Регионалното дерби е в сряда, 20 март, от 15:30 часа на градския стадион "Христо Ботев" в областния център.