Победител в тази възраст при момчетата стана тимът на Cesson Rennes Métropole HB (Франция), който на финала се наложи над своите сънародници от Gond-Pountouvre с 29:13 гола. В двубоя за бронзовите медали юношите старша на Локо (Мездра) загубиха в скандален мач от полския LKS OSIR (Компрачице) с 16:18.

По пътя си към Топ 4 на турнира нашите хандбалисти записаха три победи и едно реми в предварителни групи. Те победиха Ланестѐр (Франция) с 27:15 и Саласпилс (Латвия) с 23:15, записаха служебен успех с 6:0 срещу Кожа̀ни (Гърция) и завършиха наравно - 15:15, със Сиодемка (Полша). Така момчетата на треньора Евгени Йоловски станаха първи в предварителна група "А" с актив от 10 точки и голово съотношение 71:45 и се класираха за следващата фаза на турнира.

На четвъртфиналите те елиминираха швейцарския CS Chênois (Женева) с 19:11, a на полуфиналите отстъпиха пред френския Cesson Rennes Métropole HB с 12:28.

Късно снощи на официална церемония, която се състоя на централния площад в Терамо - Piazza Martiri della Libertà, бяха наградени призьорите в 46th Interamnia World Cup - Memorial "Giorgio Binchi". За четвъртото си място при момчетата, родени през 2002-2003 г., младите локомотивци получиха стилна купа. Турнирът беше официално закрит от кмета на града домакин Джангуидо Д'Алберто.

Мездренските хандбалисти се прибират от Италия тази вечер.