Двубоят започна с натиск на гостите, които откриха резултата чрез Александър Лазаров. Последваха куп пропуски и две греди за „железничарите”.В края на първото полувреме домакините израниха резултата.

През втората част „Локомотив” продължи да атакува, но ударите минаваха встрани от вратата на „Първа атомна”. „Атомците” се възползваха от грешка в защитата на „Локомотив” и отбелязаха за 2:1.

Последните 10 минути на двубоя се оказаха решаващи за срещата. Голмайсторът на мездренчани Александър Лазаров вкара за 2:2, а секунди преди последния съдийски сигнал Християн Елисейски отбеляза победното попадение, оформяйки крайния резултата 3:2 в полза на „Локомотив”.

Състав на „Локомотив”: Никълас Петров, Денислав Цонов, Християн Елисейски, Константин Здравков, Йоан Цанев, Мартин Маринов, Александър Лазаров, Виктор Митренски, Цветелин Иванов, Тихомир Петровски, Стивън Валериев (Станимир Николовски, Стилиан Михайлов, Преслав Димитров, Тонислав Колев, Стилиян Илиев, Адриян Найденов)
старши треньор: Стоян Стоянов

Така след първите два кръга „червено-черните” са лидер във временното класиране с 6 точки и голова разлика 12:3. В следващия кръг възпитаниците на Стоян Стоянов приемат състава на „Ботев” (Враца). Двубоят е на 7-ми октомври, от 16:00 часа.