Подрастващите локомотивци поведоха в резултата още в 12-ата минута на мача, когато голмайсторът на отбора Васил Петровски се разписа за 0:1. Пет минути преди края на първото полувреме обаче домакините възстановиха равенството чрез Тихомир Недялков, който прехвърли стража на „железничарите” Цветомир Николов с изстрел от около 25 метра.

15-на минути след почивката Петровски се откъсна сам срещу вратаря на козлодуйци, но бе фаулиран от защитника Стефан Петров, за което нарушение бранителят получи червен картон. В оставащите 25 минути от двубоя мездренчани удариха две греди, но в крайна сметка срещата завърши 1:1 и двата отбора си поделиха по една точка.

Юношите младша на Локо (Мездра) играха в състав: Цветомир Николов, Георги Иванов, Славян Бойков, Веселин Цендов, Цветомир Тодоров, Кристиян Кирилов, Росен Иванов, Милен Иванов, Васил Петровки, Росен Крумов и Кристиян Илиев. През второто полувреме влязоха Любослав Валентинов и Тони Христов.

В двубой от същия кръг U17 на Ботев (Враца) победи Ком (Берковица) с 5:0 и оглави временното класиране в зоната с пълен актив от 6 точки.

В следващия кръг "младшата" на ОФК Локомотив приема лидера в таблицата Ботев (Враца). Регионалното дерби е на 13 октомври (петък) от 13:00 часа на изкуствения терен на градския стадион в Мездра.