Двубоят започна много добре за гостите, които поведоха в резултата в 20-ата минута, когато състезател на домакините си отбеляза автогол след центриране на Венислав Митов.

Последва натиск на домакините, които не само се върнаха в мача с попадение на Альоша Альошев в 23-ата мин., но и поведоха с 2:1 в 30-ата мин. чрез Цветомир Кръстев.

През второто полувреме обаче подрастващите локомотивци стигнаха до пълен обрат. Най-напред Теодор Вишински изравни в 60-ата минута, а в самия край на срещата се развихри централният нападател Любослав Валентинов, който се разписа на два пъти в 65-ата и 70-ата минута за крайното 2:4.

Локомотив U17 (Мездра) игра в състав: Станимир Николовски, Михаил Иванов, Георги Иванов (кап.), Владислав Стефанов, Цветомир Тодоров, Рич Данов, Марио Лилов, Теодор Вишински, Любослав Валентинов, Милен Милчов и Венислав Митов. След почивката в игра влязоха Марио Йолов, Тихомир Петровски и Николай Костов.

В другата среща от кръга Първа атомна (Козлодуй ) разгроми като гост Ботев (Криводол) с 1:8. Чавдар 1957 (Бяла Слатина ) в този кръг почиваше.

Начело в класирането е Първа атомна (Козлодуй) с 6 точки, следвана от ОФК Локомотив (Мездра) с 3 т. и мач по-малко.

Тази събота от 11:30 часа юношите младшата на Локо (Мездра) приемат Чавдар 1957 (Бяла Слатина) в отложен мач от втория кръг на шампионата, а идната сряда, 10 октомври, от 16:00 часа са домакини на Ботев (Криводол).

Междувременно детският отбор на ОФК Локомотив (Мездра) постигна втора поредна победа в първенството в Зона "Враца" при U15. Възпитаниците на Стоян Стоянов спечелиха като гости с 0:1 срещу Дунав 2016 (Селановци) в среща от втория кръг на шампионата. Победния гол за мездренчани отбеляза голмайсторът на отбора Александър Лазаров в самия край на мача.

В останалите срещи от кръга се получиха следните резултати: Първа атомна (Козлодуй) - Любимец (Търнава) 7:0, Околчица (Моравица) - Искър 1923 (Роман) 4:1 и Торпедо 2004 (Борован) - Скала 2015 (Оселна) 7:0.

Децата на Локо (Мездра) са лидери в таблицата с пълен актив от 6 точки и голова разлика 11:2. Със същи точков актив, но с по-лошо голово съотношение, втора е Първа атомна (Козлодуй). Трето-седмо място делят Околчица (Моравица), Торпедо 2004 (Борован), Искър 1923 (Роман), Ком (Берковица) и Скала 2015 (Оселна) с по 3 т.

В събота от 10:00 часа ОФК Локомотив U15 приема Ком (Берковица), Скала 2015 (Оселна) е домакин на Дунав 2016 (Селановци), а Околчица (Моравица) гостува на Любимец (Търнава).