Домакините поведоха в резултата в 25-ата мин. на мача, когато Веселин Янчев изпълни перфектно пряк свободен от около 25 метра за 1:0. Пет минути по-късно обаче Росен Крумов върна неразчетено една топка към вратаря Цветомир Николов, който беше принуден да фаулира откъсналия се нападател на гостите Николай Стефанов и главният рефер отсъди дузпа. Потърпевшият изпълни точно 11-метровия наказателен удар и възстанови равенството - 1:1. Шест минути преди почивката Любослав Валентинов проби на скорост по десния фланг и центрира в пеналта към Ерик Тронков, който с неспасяем изстрел изведе мездренчани отново напред - 2:1.

През второто полувреме младите локомотивци доминираха напълно на терена и вкараха още пет безответни гола. На два пъти точен бе Петър Петров, а по веднъж се разписаха Ерик Тронков, Иван Марианов (директно от ъглов удар) и Радослав Панов. Като цяло мачът беше доста груб, за което свидетелстват показаните шест жълти картона.

Локо U17 (Мездра) игра в следния титулярен състав: Цветомир Николов, Росен Крумов, Петър Петров, Веселин Янчев, Кристиян Илиев, Кристиян Кирилов (кап.), Петър Петров, Иван Марианов, Любослав Валентинов, Ерик Тронков и Ивалин Николов.

В двубой от същия кръг лидерът Ботев (Враца) победи като гост Кариана (Ерден) с 4:1. За отбелязване е, че това е първото попадение, което врачани допускат в своята мрежа от началото на сезона.

Начело в класирането в зоната е Ботев (Враца) с актив от 32 точки, следван от Чавдар 1957 (Бяла Слатина) с 20 т. и Ком (Берковица) със 17 т. Четвърто-пето място делят ОФК Локомотив и Кариана (Ерден) с по 16 точки, като монтанчани имат мач по-малко.

В следващия кръг юношите младша на Локо (Мездра) гостуват на Чавдар (Бяла Слатина). Двубоят е в петък, 20 април, от 16:00 часа.