Първото полувреме започна ударно за домакините, които откриха резултата още 3-ата минута чрез Александър Лазаров. Само минута по-късно отново Лазаров бе точен за 2:0.Гостите опитаха да се върнат в мача с бърз гол, но централният нападател на „Левски” Иван Иванов прати топката встрани от вратата.

Малко след това Цветелин Иванов напредна по десния фланг и с мощен шут направи резултата класически. Последва пропуск на Виктор Митрински.

Натискът на „червено-черните” продължи и до 15-ата минута вече водеха с 5:0 чрез голове на Александър Лазаров от фаул и далечен, топовен удар.

В края на първата част гостите успяха да отбележат почетно попадение.

През второто полувреме „Локомотив” продължи да атакува, отбелязвайки още 4 гола. Направилият много силен мач Александър Лазаров добави още две попадения, а по веднъж се разписаха Мартин Маринов и Стивън Докьов.

Стартови състави:
„Локомотив”: Никълас Петров, Денислав Цонов, Християн Елисейски, Константин Здравков, Йоан Цанев, Мартин Маринов, Александър Лазаров, Виктор Митренски, Цветелин Иванов, Тихомир Петровски, Стивън Валериев (Станимир Николовски, Стилиан Михайлов, Преслав Димитров, Тонислав Колев, Стилиян Илиев, Адриян Найденов)
старши треньор: Стоян Стоянов

Левски” (Лом):
Емил Георгиев, Мартин Методиев, Кристиян Димитров, Лоренцо Величков, Кристиян Ангелов, Стефан Илиянов, Даниел Емилов, Денислав Господинов, Майкъл Стоянов, Николай Тинчев, Иван Иванов (Звонко Лилов, Калоян Савов)
старши треньор: Илиян Иванов

В другите два мача от първия кръг „Ботев” (Враца) победи у дома „Кариана” (Ерден) с 4:1, а „Бдин” (Видин) надигра с 2:1 „Първа атомна” (Козлодуй).

Юношите старша възраст на „Локомотив” спечелиха гостуването си на „Ботев” (Криводол) с разгромния резултат 10:1. За тима на Владимир Найденов с хеттрик се отчете Валентин Горанов, две попадения отбеляза Християн Ивов, а по веднъж се разписаха Росен Крумов, Християн Илиев, Паоло Петков, Радостин Петракиев и Никола Цолов.

В съботния ден децата на „Локомотив”, родени 2006/2007 година, загубиха гостуването на „Бдин” (Видин) с 0:8.

В следващия кръг от първенствата в Зона „Враца”, младшата възраст на „Локо” гостува на „Първа атомна” (Козлодуй). Двубоят е в сряда от 17:00 часа. Старшата възраст приема „Ботев” (Враца). Регионалното дерби е в петък, от 16:00 часа, а в събота малките „железничари” са домакини на „Любимец” (Търнава). Срещата е с начален час 10:30.