Срещата премина на бавни обороти и без стопроцентови ситуации за гол и пред двете врати. Домакините можеха да открият резултата още в 3-та мин., но 19-годишният вратар на монтанци Петър Петров спаси. Йорданов и Идрисс Фудил пък обстрелваха от далеч вратата на съперника, но без резултат.

След почивката Добруджа започна по-агресивно, но отново не успя да създаде чисто положения за гол. 12-минути преди да прозвучи последния съдийски сигнал влезлият като резерва в състава на Монтана Атанас Карачоров центрира от дясно, Йордан Йорданов засече с глава, топката обаче се отби в тялото на защитник на домакините, върна се при Йорданов и той я изпрати в мрежата.

Двата отбора завършиха мача в намален състав, след като Костадин Христов от домакините и Димитър Буров от гостите получиха втори жълт и червен картон.

Добруджа (Добрич) – Монтана 0:1

Добруджа: 1.Димитър Илиев-кап., 71.Иван Иванов, 3.Даниел Златков, 6.Ивайло Минчев, 21.Мирослав Начев, 28.Кристиян Бешев, 7.Божидар Чуканов (58-10.Рангел Абушев), 8.Костадин Христов, 31.Адриян Димитров, 16.Мартин Максимов (64-9.Радослав Златев), 11.Даниел Димов. Треньор: Стефан Славов.

Монтана: 12.Петър Петров, 21.Александър Башлиев, 3.Иван Михов-кап, 14.Димитър Буров, 33.Стефан Цонков,13.Йордан Йорданов, 7.Крис Гади (71-18.Николай Николов), 2.Стоян Предев 9.Румен Георгиев (46-19.Росен Кръстев), 17.Идрисс Фудил (61-22.Стефан Каменов), 11.Аспарух Смилков (61-15.Атанас Карачоров). Треньор: Светлан Кондев.

Голмайстор: Йордан Йорданов (78).

Главен съдия: Петър Кузев.

Асистенти: Никифор Велков, Михаел Денчев.

Жълти картони: Костадин Христов, Адриян Димитров (Добруджа); Иван Михов, Димитър Буров (Монтана).

Червен картон: Костадин Христов (Добруджа); Димитър Буров (Монтана).

Стадион: „Дружба” - 200 зрители.