© СПИСАНИЕ "АТЛЕТИКА"

Мирослав Спасов и Кристиян Кирилов от СК „Атлет” (Мездра) финишираха съответно четвърти и пети с време 8:47:16 и 9:08:74 минути. На шесто и седмо място са Владислав Михайлов от „Дунав“ (Русе) – 9:12:87 и атлетът от „Локомотив“ (Русе) Петър Борисов – 9:15:13 минути.

Представителят от СКЛА „Митко Ценов Рънинг Тийм“ – Иван Андреев и Иван Попов от „Берое“ (Стара Загора) не завършиха бягането.

В тазгодишното издание на турнира, мъжете се състезаваха в десет дисциплини, а жените – в осем. Организаторите бяха включили в програмата интересна щафета – смесената 4х400 м, в която бягаха двама мъже и две жени.

В дисциплината 800м победител стана гъркът Христос Коцитас, който пробяга дистанцията за 1:51:63. Втори е Алекс Василев от „Академик“ (София) – 1:52:61, а трети – Еркан Низам от „Евър“ (Варна) – 1:56:62.

Състезателят на СК „Атлет“ (Мездра) Мартин Балабанов финишира седми с време 1:58:44 минути.

В дисциплината 800м при жените победител стана Полина Тодорова („Тунджа“ – Ямбол) с време 2:14:46. Втора и трета се наредиха съответно Силвия Георгиева (СК “Актив 2013“ – Пловдив) – 2:18:16 и Мария Влахова („Академик“ – София) – 2:19:81.

На 1500м златен медал завоюва състезателката на „Берое“ (Стара Загора) – Девора Аврамова с време 4:43:2. Среброто отиде при Елица Тодорова от „Средногорски атлет“ (Пирдоп), пробягала дистанцията за 4:43:8, а бронзът – при Маринела Нинева от „Локомотив“ (Дряново) – 4:45:8.

На 60 м при мъжете победител стана Денис Димитров от „Атлет“ (Монтана) с време 6:73 секунди, а при жените – Мария Гату от Гърция – 7:35. В дисциплината 60м с препятствия шампион при мъжете стана Станислав Станковот СК „Супер спорт“ с време 7:86 секунди, а при жените – Елена Митева (СК „Костенец“) – 8:46.

Купата за „Най-добър атлет“ отиде в ръцете на Тихомир Иванов, който в дисциплината скок височина преодоля 225см, а за „Най-добра атлетка“ бе определена Мария Гату от Гърция.