Така монтанчани остават 7-и във временното класиране с 9 победи, 4 загуби и 27 точки. Пирин пък продължава да е втори с 11 победи, 2 загуби и 30 точки. В междинния 14-и кръг Монтана ще гостува на Ботев (Луковит), а разложчани ще приемат Локомотив (Пловдив). И двете срещи са във вторник (15 февруари) от 17,30 и 18,00 часа.

Първата част на срещата започна равностойно, след което Монтана поведе. Доминацията на играчите на Даниел Пеев продължи и в следващите минути до самия край. Монтанчани дори имаха геймбол, но не успяха да затворят гейма. Пирин пък показа по-силна воля и измъкна гейма след 27:25. Във втория гейм домакините диктуваха напълно играта и изравниха резултата след 25:22.

Третата част стартира с доминация на гостите от Пирин, но след 11:9 постепенно бяха настигнати от Монтана. След 15-та точка монтанчани поеха инициативата и не я изпуснаха до края - 25:22 и 2:1. Решителният четвърти гейм тръгна под диктовката на момчетата на Даниел Пеев, които доминираха на всички елементи. В ключовите моменти Пирин намали и дори изравни, но не се случи нищо повече. Домакините от Монтана удържаха темпото и записаха победа след 25:23 и 3:1.

Най-полезен за Монтана бе Жулиен Георгиев с 18 точки (1 блок, 1 ас и 46% ефективност в атака - +13) за победата. Георги Елчинов (2 блока, 1 ас, 52% ефективност в атака и 64% позитивно посрещане - +10) и Мартин Кръстев (7 блока!, 1 ас и 71% ефективност в атака -11) добавиха 15 и 13 точки за успеха.

За тима на Пирин Спас Байрев отново бе над всички с 21 точки (1 ас и 56% ефективност в атака - +6), а Костадин Гаджанов приключи с 14 точки (6 блока! и 57% ефективност в атака - +13), но и това не беше достатъчно за победа.

Източник: sportal.bg